Blog

Skąd się biorą kreatywne pomysły?

22 marca wyjaśniałam na 9 edycji poznańskiej Frontowni. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak przebiega proces kreatywny oraz jakimi metodami można go usprawniać, zachęcam do oglądania nagrania.

Graphic Design in Rome&Napoli

Podobno, żeby stać się lepszym designerem trzeba podróżować. Odejść od biurka, zmienić perspektywę. Dobrze jest spojrzeć trochę dalej niż idealne i wymuskane prezentacje na Behance czy Dribbble, która oglądamy na co dzień. Przypomnieć sobie, że nasze projekty żyją przecież w przestrzeni miejskiej, służą naszym klientom w różnych celach i w różnych formatach. Dlatego wakacyjny wyjazd do Włoch postanowiłam wykorzystać do przyjrzenia się tamtejszym przykładom projektowani graficznego.  Czy zauważyłam coś niezwykłego? Raczej nie. Większości szyldów nie chciałabym widzieć nigdy więcej. Na szczęście wśród morza zniszczonych i kiczowatych tablic wyłoniłam kilka projektów wartych sfotografowania.

Read More

Nowe logo Gato Vision!

Co się dzieje, kiedy projektant wyrasta z dotychczasowego logo? Oczywiście zabiera się do pracy nad nowym. Projektowanie logo dla samej siebie jest piekielnie trudne, ale zdecydowanie warto podjąć ten wysiłek.

Read More

Inspiracje z Instagrama #1 – Logo archive

Projektowanie logo to jedno z najtrudniejszych zadań projektanta. Zanim powstanie to jedno, najtrafniejsze potrzeba wiele godzin pracy, wiele prób i jeszcze więcej przejrzanych inspiracji. Te ostatnie można znaleźć m.in. na instagramie. Szczególnie warty obserwowania jest profil Logo Archive, gdzie najlepsze światowe sygnety obejrzeć można w jednolitej, czarno-białej szacie.

 

Earth Day by Lance Wyman, 1980.

Serrature Meroni by Piero Sansoni. (1967)

Sezon na świąteczne reklamy czas zacząć!

Grudzień jeszcze się nie zaczął, a już ze wszystkich stron atakują nas świąteczne ozdoby, promocje i reklamy. Nie jestem fanką tej komercyjnej otoczki świąt, ale dla takich storytellingowych reklam jak te poniżej mogę zrobić wyjątek 😀

Read More

Czy warto korzystać z darmowych banków zdjęć?

Popularność darmowych banków zdjęć wciąż rośnie. Korzystają z nich graficy, blogerzy, twórcy poważnych portali internetowych, muzycy i zapewne jeszcze wiele innych osób. Nie od dziś wiadomo, że treść lubi towarzystwo zdjęć. Odpowiednie grafiki sprawiają, że publikowany tekst staje się dla odbiorcy bardziej wiarygodny. W mediach społecznościowych treści bez zdjęć są praktycznie nie widoczne. Ale czy warto na siłę szukać odpowiednich zdjęć w darmowych bankach? Pewnie tak, o ile nie sięgamy po te, które leżą na wierzchu.

Read More

Muzyka do pracy #1


Muzyka idealna do pracy + piękny teledysk na dokładkę.

Najlepsze z najlepszych – subiektywny przegląd laureatów Cannes Lions 2015

3 godziny czwartkowego wieczoru spędziłam w kinie na oglądaniu… reklam. Nie byle jakich, ale tych najlepszych, zwycięzców Cannes Lions 2015. Co prawda laureaci znani byli już lipca, ale nie miałam wcześniej czasu, żeby przejrzeć nagrodzone kampanie. Skoro już nadarzyła się okazja, kupiłam bilet i oglądałam. Pokażę Wam dzisiaj kilka, moim zdaniem najlepszych i z niecierpliwością będę czekała, aż dosięgniemy takiego poziomu w Polsce.

Read More

End the echo! Inspiracje inaczej.

Stron z inspiracjami wszelkiej maści nie da się już chyba zliczyć. Inspiracje kulinarne, modowe, lifestylowe i oczywiście graficzne. Wszystkie te strony mają ze sobą coś wspólnego. Treść. Wszędzie te same lub bardzo podobne stylizacje na modowych blogach, na kulinarnych stronach tysiące wersji na smoothie i puddingi chia, a na portalach graficznych flat design i one page.

Read More