Hello World – web app for post-tourists

Aplikacja webowa „Hello World” jest odpowiedzią na potrzeby post-turystów podróżujących samodzielnie, poza utartymi szlakami i bez pomocy biur podróży. Aplikacja zaprojektowana została jako część wielokanałowej platformy tworzonej przez instytucje publiczne (muzea, galerie itp.) oraz samych użytkowników, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu mogą wzbogacić bazę danych aplikacji o miejsca nie wymieniane w tradycyjnych przewodnikach i nie ujmowane w programach wycieczek zorganizowanych.

Aplikacja działa z poziomu przeglądarki niezależnie od systemu zainstalowanego na telefonie. Funkcją odróżniającą Hello World na tle konkurencji, jest możliwość pobrania bazy danych dla konkretnego miasta, dzięki temu podstawowe funkcje programu mogą działać w trybie offline.

Projektowanie aplikacji poprzedzone zostało badaniami socjologicznymi – obserwacją zachowań osób odwiedzających poznańskie muzea, a także szczegółowy, krytyczny przegląd dostępnych na rynku aplikacji.

W ramach projektu powstał również zarys kampanii marketingowej mającej promować aplikację w chętnie odwiedzanych przez turystów miastach.

Więcej o aplikacji: gatovision.pl/Hello-World/

hello-world